Fotografia plenerowa

Drugim rozwiązaniem dla fotografii, obok fotografii studyjnej jest fotografia plenerowa. Nie ulega wątpliwości, że daje ona dużo więcej możliwości, zarówno fotografom jak i modelom. Przede wszystkim istnieje dużo większa swoboda, a sam odbiór jest zdecydowanie przyjemniejszy. O ile, w studiach profesjonaliści wykorzystują już elementy działań rutynowych, w plenerze są nastawieni na sporą kreatywność i pomysłowość. Każde miejsce i każda sesja jest to nowe, ciekawe wyzwania, którego prawdziwy profesjonalista podejmie się dużą chęcią i zaangażowaniem. Praca w plenerze jest zdecydowanie ciekawsza od zadań studyjnych, gdyż otwiera pole dla wyobraźni. Uczestnicy sesji, w miarę możliwości, takie decydują się na zdjęcia plenerowe, gdyż są one dużo ciekawsze, a także zapewniają lepsze przeżycia. Można zauważyć, że duża część fotografii reklamowych także odbywa się w plenerze, gdyż dla odbiorcy są one zdecydowanie przyjemniejsze i ciekawsze. Robią one przede wszystkim lepsze wrażenie, przede wszystkim jeżeli odzwierciedlają najlepsze pory roku, a także te, które są aktualne.

Z takimi fotografiami wykonywanymi w plenerze, ludzie znacznie szybciej się utożsamiają, dlatego też emocje podczas oglądania są dużo bardziej intensywne i przyjemne. Takie cechy warto rozważać podczas podejmowania ostatecznych decyzji, jaki charakter będzie miała dana sesja fotograficzna. Można zauważyć, że jeżeli chodzi o sesje ślubne, ludzie w miarę możliwości pogodowych, decydują się właśnie na sesje plenerowe. Najczęściej są to miejsca tajemnicze, przykuwające uwagę i robiące wrażenie. Zauważa się prace wykonywane na zamkach, w ruinach, górach czy wśród zieleni. Każda z takich fotografii ma niewątpliwie swój urok, dlatego też przykuwa uwagę i jest zdecydowanie bardziej doceniana przez większość odbiorców niż fotografia studyjna. Podczas wykonywania fotografii plenerowych, automatycznie zwiększa się wyjątkowość i niepowtarzalność każdego zdjęcia, co także wpływa na korzyść wykonywania tego rodzaju sesji.

Każdy wie, co to są zdjęcia. Każdy może używać zdjęć na swój sposób. Każdy może mieć zdjęcia siebie i swoich rzeczy. Zdjęcia dzisiaj są wszędzie. Zdjęcia robi się każdego dnia. Ze zdjęć korzysta każdy. Są zdjęcia mnie i bardziej potrzebne. Są zdjęcia mające większe i mniejsze znaczenie. Wszystko zależy od nas. Wszystko będzie naszą opcją. […]