Fotograf na weselu

Wesele to najczęściej zabawa do białego rana, w obecnych czasach na weselach zdecydowanie panuje trend do organizowania jak największej ilości zabaw. Również wesela to bardzo tradycyjne miejsca, gdzie znajdziemy szereg rożnego rodzaju specyficznych zwyczajów, które bez wątpienia są jedyne i właściwe tylko i wyłącznie dla niewielu miejsc, są to tak zwane tradycje regionalne, które możemy zauważyć tylko w danym regionie lub nawet mieście. Wówczas, jeżeli osoba z zewnątrz przyjeżdża na takie wesele to zazwyczaj musi się liczyć z tym, że zostanie zaskoczona panującymi zwyczajami. Zróżnicowanie w zabawach weselnych jest zdecydowanie duże i właściwie każdy większy region ma swoje tradycyjne zabawy.

Dlatego przed wyruszeniem w podróż dobrze jest się dowiedzieć, jakiego rodzaju zwyczaje panują w danym regionie, wówczas nie zostaniemy zaskoczeni, bo trzeba przyznać, że nie każdy człowiek lubi być zaskakiwany. Również fotograf weselny musi być przygotowany do danego regionu i musi wiedzieć, jakiego rodzaju zabawy są organizowane. Pomaga mu to w pracy a dzięki temu jest w stanie wykonywać lepsze zdjęcia. Tego rodzaju organizacja pracy jest niezbędna, zwłaszcza w miejscach gdzie oczekuje się specyficznej zabawy, wówczas dobrze żeby fotograf wiedział, o co w danej zabawie chodzi i żeby potrafił się dobrze ustawić, wówczas ma szansę na zrobienie dobrych zdjęć, które spodobają się zarówno parze młodej jak i ich gościom weselnym. Również elementem, który jest nieodzowny na weselu to orkiestra. Dobrze byłoby uwiecznić również orkiestrę, chociaż akurat to bardziej na filmie video słychać jak orkiestra gra na weselu, pozwala nam to zorientować się czy orkiestra jest dobra. Na filmie również jesteśmy w stanie zobaczyć czy goście dobrze się bawili. To wszystko jeżeli fotograf potrafi uchwycić w obiektywie sprawia że nasze wesele staje się wyjątkowym wydarzeniem i z chęcią będziemy jeszcze po latach do niego wracać i sprawdzać jak wówczas wyglądaliśmy, zwłaszcza że jak wiadomo ludzie z biegiem czasu zazwyczaj zmieniają się i to znacznie.

Coś takiego jak profesjonalna fotografia na pewno będzie znacznie różnić się od tej amatorskiej. Amatorską fotografię może uprawiać każdy. Profesjonalną już nie. Profesjonalna zazwyczaj składa się na studio fotograficzne i taki zawód. Profesjonalna fotografia to już tak naprawdę praca i zawód wielu osób. Nie każdy w takim zawodzie może pracować. Nie każdy będzie się nadawał. […]